سخن شهردار

 بارالها توفیقی عطا فرما که غیر از طریق تو قدم برنداریم و جز رضای تو طلب نکنیم، انجام خدمت نعمتی است عظیم که بدون توفیق و خواست الهی مقدور نگردد و موفقیت در انجام کار، مگر در سایه همکاری و همدلی همه شهروندان معزز و همکاران گرامی میسر نباشد....ادامه

 

کلاله در شمال شرق استان گلستان واقع شده است. پیشینه تاریخی این شهر به 7500 سال پیش می رسد و مزار خالد نبی (ع)، آرامگاه امام زاده عبداله، استمرار دیوار تاریخی گرگان گواه بر این پیشینه تاریخی است. ترکیب جمعیتی این شهر را قوم ترکمن، فارس،خراسانی و سیستانی تشکیل می‌دهند. این شهر دارای فرودگاهی است که مساحت ۳۱۵ هکتار دارد و در سه کیلومتری غرب کلاله واقع شده‌است. شهر کلاله دارای مناظر بکر و دیدنی و جنگل ها ، چشمه ها و دشتهای وسیع و زیبایی است که رودخانه و چشمه آقسو و چشمه زاو در تمامی فصول مناظر بی نظیر را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورند.

 

 

تاریخچه و تاسیس شهرداری کلاله

یک نهاد عمومی و غیردولتی که در 1333 خورشیدی تاسیس شد و مسئولیت اداره شهر کلاله را به عهده دارد. مدیریت این سازمان  با شهردار کلاله است که پیش از این با حکم وزیر کشور ایران منصوب می‌گردید. ولی، اکنون از طریق آرای شورای شهر کلاله انتخاب می‌شود.

 

جاذبه های گردشگری

برو بالا

Template Design:Dima Group